Andrej Rubljov győzelmével ért véget az 534 ezer euró összdíjazású belgrádi salakpályás férfi tenisztorna: az orosz teniszező a Serbia Open döntőjében 6:2, 6:7, 6:0-ra győzte le a hazai közönség előtt pályára lépő Novak Đokovićot.

A második helyen kiemelt orosz játékos remekül kezdte a találkozót, s 6:2-re megnyerte az első játszmát, amelyben kétszer is elnyerte ellenfele adogatójátékét. A világelső a második játszmát breakkel kezdte, de Rubljov gyorsan egyenlített, s a szett a rövidítésben dőlt el, amely során Đoković a második játszmalabdát használta ki, így következhetett a döntő szett, amely kevés izgalmat hozott, ugyanis Rubljov esélyt sem adott a világranglista első helyezettjének, aki háromszor veszítette el az adogatójátékát, s játékot sem nyert a harmadik játszmában.

A döntős ellenfelek másodszor találkoztak egymással, tavaly a szerb magabiztosan kerekedett az idén már két trófeát begyűjtő orosz fölé.