Nem sikerült bejutnia a döntőbe Novak Đokovićnak a 6,74 millió eurós összdíjazású madridi salakpályás tenisztorna férfi versenyén. A világranglista első helyezettje az elődöntőben a spanyol Carlos Alcaraz ellen szenvedett vereséget: a hazai közönség előtt szereplő, mindössze tizenkilenc éves teniszező 3 óra és 38 percnyi küzdelem végén 6:7 (5-7), 7:5, 7:6 (7-5) arányban nyert az első kiemelt ellen, s ezzel bejutott a vasárnapi döntőbe, ahol a Cicipasz-Zverev mérkőzés győztesével méri össze erejét a serlegért.

Az első játszmában Đoković és Alcaraz is egyszer-egyszer veszítette el adogatójátékát, s a rövidítésben a szerb teniszező már 6-2-re is vezetett, de után a spanyol három pontot nyert sorozatban, így a világelső végül a negyedik játszmalabdát használta ki, és jutott vezetéshez. A második szettben Alcaraz a tizenkettedik játékban, 6:5-ös vezetésénél nyerte el Đoković adogatójátékát, így 7:5-tel egyenlített.

A döntő szettben a spanyol 5:4-es vezetésnél Đoković meccslabdát hárított, majd utána mindketten magabiztosan megnyerték azt a játékot, amikor ők adogattak, így ugyanúgy, ahogy az első játszma, a harmadik is a tie-breakben dőlt el. Alcacraz három minibreaknek köszönhetően, szemben Đoković kettőjével, 6-4-es előnyre tett szert, s végül a harmadik meccslabdát kihasználva, 7-5-re megnyerte a rövidítést, és bejutott a vasárnapi fináléba.

Novak Đoković három játszmában veszített a világranglista kilencedik helyén álló Carlos Alcaraz ellen (Fotó: AP)