Habár a döntő játszmában break-előnye volt és 3:1-re vezetett, Györe Lászlónak nem sikerült legyőznie a háromszoros Grand slam-győztes Stan Wawrinkát. A svájci teniszező a római salakpályás tenisztorna második fordulójában egy 168 perces mérkőzésen 7:6 (10-8), 3:6, 6:4 arányban nyert a remekül játszó Györe ellen, és így bejutott a legjobb tizenhat közé.

A 37 esztendős Wawrinka több mint egyéves kihagyás és két lábműtét után kezdett el újra versenyezni, közben a világranglista 361. helyére csúszott vissza.

Az első játszmában a játékosok úgy jutottak el a rövidítésig, hogy összesen egy break-labda volt a tizenkét játék során: 1:0-s vezetésénél Wawrinka előtt adódott egy lehetőség, hogy elnyerje Györe adogatójátékát, de a zentai teniszező hárította a break-labdát, így a szett a tie-breakben dőlt el. A rövidítés igazi drámát hozott, ugyanis Györe 3-0-ra elhúzott, majd Wawrinka nyert sorozatban három pontot. Györe 6-5-re és 7-6-ra is vezetett, vagyis két játszmalabdája is volt, utóbbinál még ő is adogathatott, de azt és a rákövetkező pontot is elveszítette, így Wawrinka jutott szettlabdához. Az elsőt neki se sikerült kihasználnia, azonban 9-8-nál egy újabb, immár a negyedik minibreaknek köszönhetően megnyerte a játszmát.

A második szett elején Wawrinka 1:1-nél 40:0-ra vezetett Györe adogatásakor, azonban a szerbiai teniszező megnyerte a játékot, majd így tett 2:2-nél is, amikor két break-labdát hárított. Györe szempontjából nem sok jót ígért a mérkőzés ezen része, ugyanis csak nagy nehezen nyerte meg a saját szervája utáni játékokat, míg Wawrinka nagyon magabiztos volt. A helyzet azonban egy pillanat alatt megváltozott, ugyanis 4:3-nál Györe a második break-labdát kihasználva elnyerte a svájci teniszező adogatójátékát, így 5:3-as előnyre tett szert, majd a kilencedik játékban az első játszmalabdát kihasználva egyenlített.

A döntő szett remekül kezdődött a zentai játékos számára, ugyanis 1:1-nél kihasználta a break-labdáját, és elnyerte Wawrinka adogatójátékát, majd hozta a sajátját, így 3:1-re vezetett, de Wawrinka a hatodik játékban breakelt, majd megnyerte a hetediket is, így már ő vezetett 4:3-ra, majd 5:4-re. A tizedik játékban Wawrinka öt meccslabdához jutott, ebből Györének négyet sikerült hárítania, azonban az ötödiket már nem, így Wawrinka 7:6, 3:6, 6:4-re nyert, és bejutott a nyolcaddöntőbe.