Magyarország női vízilabda-válogatottja ezüstérmet szerzett a Budapesten zajló vizes világbajnokságon, miután a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában a szombat este megrendezett döntőben 9:7-re (2:1, 2:2, 3:1, 2:3) kikapott az Egyesült Államok nemzeti együttesétől.

Az amerikaiak a negyedik negyed elején négygólos előnyre tettek szert (8:4), de a magyar válogatott nem adta fel, s Máté, Szilágyi, valamint Keszthelyi góljával feljöttek egy gólra, azonban az utolsó percben Musselman ötméteresből szerzett találata lja bebiztosította az Egyesült Államok győzelmét.

A bronzérem Hollandiáé lett, amely a 3. helyért megrendezett mérkőzésen 7:5-re (1:2, 1:2, 2:0, 3:1) győzte le Olaszországot.

Az 5. helyért:
Spanyolország-Ausztrália 8:5 (2:0, 1:1, 3:1, 2:3)

A 7. helyért:
Görögország-Franciaország 16:7 (5:2, 3:1, 5:2, 3:2)

Gurisatti Gréta (elöl) és az amerikai Stephanie Haralabidis a vizes világbajnokság női vízilabda tornája döntőjében játszott Egyesült Államok – Magyarország mérkőzésen a margitszigeti Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában (Fotó: MTI)