Györe László bejutott az amerikai Winston-Salemben zajló 250-es ATP-torna második fordulójába, miután a rajton 123 percnyi küzdelem után 6:3, 3:6, 6:3-ra nyert az esélyesebbnek tartott David Goffin ellen. A belga játékos jelenleg a világranglista 62. helyén áll, de öt éve a világ hetedik legjobb teniszezőjeként tartották számon, míg Györe a legfrissebb világranglistán a 89. helyet foglalja el.

Az első játszmában 1:1-nél Goffin elnyerte Györe adogatójátékát, de a zentai teniszező azonnal breakkel válaszolt, s mivel 4:3-nál ismét breakelt, így végül 38 perc után 6:3 arányban az övé lett a szett.

A második játszmában Goffin 3:2-re vezetett, amikor Györe elveszítette az adogatójátékát, s ezt az előnyt a belga teniszező már nem engedte ki a kezéből, s 6:3-mal egyenlített.

A döntő szett nagyon rosszul indult a szerbiai teniszező szemszögéből, ugyanis elveszítette az adogatójátékát, de gyorsan rendezte a gondolatait és a játékát, s a negyedik játékban sikerült egyenlítenie, majd 4:3-nál az első break-labdát kihasználva 5:3-as vezetésre tett szert, utána pedig a saját adogatásakor pontot sem veszített, így végül 6:3, 3:6, 6:3-ra győzött, és bejutott a legjobb 32 közé, ahol a 33 éves portugál Joao Souza (59. a világranglistán) lesz az ellenfele. Az amerikai torna, amelynek az első kiemeltje a bolgár Grigor Dimitrov, pénzdíja 732 ezer dollár.

Györe László 123 percnyi küzdelem után győzte le a belga David Goffint (Fotó: twitter.com/WSOpen)