Óriási csatában és hatalmas fordulatok után Györe László bejutott az amerikai Winston-Salemben zajló keménypályás, 250-es ATP-torna nyolcaddöntőjébe, miután a második fordulóban 4:6, 6:3, 7:6 (7-5) arányban nyert a tizenhatodik helyen kiemelt portugál Joao Souza ellen.

A zentai teniszező az első játszmában 4:2-re vezetett, utána azonban kétszer is elveszítette a saját adogatójátékát, így a világranglista 59. helyezettje 6:4 arányban megnyerte a szettet. A folytatásban Györe először break-labdát hárított, majd 2:1-es vezetésénél egy breaknek, és annak, hogy utána megnyerte a saját adogatójátékát, jelentős, 4:1-es vezetésre tett szert, s a második játszmalabdát kihasználva 6:3-mal egyenlített.

A döntő játszmában fej-fej mellett haladt a két teniszező, Györe magabiztosan nyerte meg az adogatójátékait, azonban Souza 5:4-es vezetésénél a portugálnak két meccslabdája is volt, ugyanis Györe adogatásakor 40:15-re vezetett. A zentai teniszezőnek sikerült mindkettőt hárítania, sőt, utána egy harmadikat is, így egyenlített. A mérkőzés a rövidítésben dőlt el, amely régen látott drámai végjátékot hozott, ugyanis csak úgy sorjáztak a minibreakek. 5:5-nél Györe a saját adogatása után megnyerte a pontot, így mérkőzéslabdához jutott, amit azonnal ki is használt: egy minibreakkel tett pontot az izgalmas mérkőzés végére, amit 4:6, 6:3, 7:6 arányban nyert meg. Az utolsó játszma 73 percen át tartott, ami szintén jelzi, hogy milyen gigászi küzdelem folyt a pályán.

A zentai teniszező a következő fordulóban az ausztrál Jason Kublerrel találkozik, aki a legfrisebb világranglistán a 116. helyen található.

Györe László mintegy háromórás meccsen jutott be a legjobb tizenhat közé (Fotó: (Fotó: twitter.com/WSOpen)