Tovább folytatta remek szereplését az amerikai winston-salemi keménypályás, 250-es ATP-tenisztornán Györe László, a világranglista 89. helyezettje: a zentai teniszező a nyolcaddöntőben egy több mint három órán át tartó mérkőzésen 7:6 (7-4), 6:7 (9-11), 6:3-ra nyert az ausztrál Jason Kubler ellen, s bejutott a legjobb nyolc közé.

Az első játszmában egy-egy breaket láthattak a nézők mindkét oldalon, így a szett a rövidítésben dőlt el, amely során Györe két minibreaknek köszönhetően 6:2-re vezetett, s végül a harmadik játszmalabdát kihasználva 7:4-re nyerte meg a tie-breaket.

A második játszma is a rövidítésben dőlt el, s hiába volt Györének három meccslabdája is, 7:6-nál, 8:7-nél és 9:8-nál, Kubler (116. a világranglistán) valamennyit hárította, majd 11:9-re megnyerte a tie-breaket és egyenlített.

A hatalmas elszalasztott lehetőség szerencsére nem zavarta meg Györét, aki a döntő szett harmadik játékában elnyerte ellenfele adogatójátékát, a sajátját pedig utána mindig magabiztosan nyerte meg, s 5:3-as vezetésénél újabb break-labdához jutott, ami egyben meccslabda is volt, s ezt azonnal kihasználta, így 3 óra és 11 percnyi küzdelem után bejutott a negyeddöntőbe, ahol a 36 éves francia Richard Gasquet lesz az ellenfele, aki a világranglista 91. helyén áll.

Györe László (Fotó: twitter.com/WSOpen)