Továbbra is remekül játszik Györe László a winston-salemi keménypályás, 250-es ATP tenisztornán: a világranglista 89. helyezettje a negyeddöntőben 6:4, 3:6, 7:6 (8-6) arányban nyert a francia Richard Gasquet ellen, így bejutott a legjobb négy közé, vagyis egész közel, két győzelemre került a tornagyőzelemtől.

A mérkőzés egy-egy breakkel kezdődött, majd 2:2-es állásnál Györe másodszor is elnyerte a világranglista 91. helyezettjének adogatójátékát, s ezt az előnyt a szett végéig megőrizte, így 6:4 arányban az övé lett az első játszma.

A folytatásban a francia teniszező, akit 2007-ben a világ hetedik számú játékosaként jegyeztek, volt a magabiztosabb, s a második játék során egy breakkel előnyre tett szert, s ezt nem is engedte el a játszma végéig, így 6:3-mal egyenlített.

A döntő játszma egy Györe-breakkel kezdődött, de a zentai teniszező 3:1-es vezetésénél Gasquet visszabreakelt, s így a mérkőzés a rövidítésben dőlt el, s egy pillanatban úgy tűnt, hogy a francia jut a legjobb négy közé, ugyanis 6:4-re elhúzott, s mindkét meccslabdájánál ő adogathatott. Györe azonban mindkettőt hárította, sőt, sorozatban négy pontot nyert, s ezzel 2 óra és 43 percnyi küzdelem után 6:4, 3:6, 7:6-ra megnyerte a negyeddöntős mérkőzést.

Az elődöntőben Györe ellenfele a világranglista 102. helyén álló, svájci Marc-Andrea Huesler lesz.