Ami nem jött össze a belga David Goffinnak, a portugál Joao Souzának, az ausztrál Jason Kublernek és a francia Richard Gaquet-nek, az nem sikerült Marc-Andrea Hüslernek sem: a svájci teniszező sem tudta megállítani a remek formában levő Györe Lászlót az amerikai Winston-Salemben zajló keménypályás, 250-es ATP-tornán. A zentai teniszező az elődöntőben 7:6 (7-3), 7:6 (7-5) arányban nyert, és bejutott a döntőbe, ahol a francia Adrian Mannarino lesz az ellenfele.

Györe az első játszma tizedik játékában két szettlabdát is hárított, így alaposan megizzadt azért, hogy eljusson a rövidítésig, amely során két minibreaknek köszönhetően magabiztosan, 7:3-ra nyert.

A második szett elején Marc-Andrea Hüsler elveszítette az adogatójátékát, de a hatodik játékban egy breakkel egyenlített. Utána azonban igazi dráma következett, ugyanis Györe 5:4-es vezetésénél a világranglista 89. helyén álló teniszezőnek hat meccslabdája volt, ám a svájci valamennyit hárította, és egyenlített. A tizenkettedik játékban Györe újabb meccslabdához jutott, de Hüsler idegei kötélből voltak, s ezt is hárította, így ez a szett is a tie-breakben dőlt el. A zentai teniszező két minibreaknek köszönhetően 6:4-es vezetésre tett szert, de a svájci az újabb, immár nyolcadik meccslabdát ezúttal is hárította, azonban a kilencediket már nem sikerült neki, így végül Györe 2 óra és 20 percnyi küzdelem után jutott be a fináléba, ahol a világranglista 65. helyén álló Adrian Mannarino lesz az ellenfele.

A döntőbe jutásnak köszönhetően Györe huszonöt helyet biztosan előrelép a világranglistán, s a naponta frissülő rangsorban jelenleg a 64. helyen áll. Amennyiben megnyerné a tornát, úgy az 55. hely környékére tornázná fel magát.

Györe László bejutott a winston-salemi torna döntőjébe (Fotó: twitter.com/WSOpen)