Nagyon kevés hiányzott, hogy Györe László okozza a legnagyobb meglepetést az amerikai nyílt teniszbajnokság második napján: a zentai teniszező végül három óra és negyvennégy percnyi küzdelem után 7:6 (7-5), 6:3, 3:6, 4:6, 6:4-re veszített a kilencedik helyen kiemelt Andrej Rubljov ellen.

Györe az első játszmában 4:2-re vezetett, azonban az orosz ellenfele fordított, és 5:4-nél már Rubljov adogathatott a játszma megnyeréséért, de ez nem jött össze neki, mert Györe egy breakkel egyenlített. A rövidítés során egy-egy minibreaket láthattak a nézők az első tíz pontban, Rubljovnak, aki a világranglista 11. helyezettje, azonban 6:5-nél sikerült egy újabb minibreakkel megnyernie a szettet.

A második játszma egy-egy breakkel kezdődött, majd Györe 4:3-nál másodszor is elveszítette adogatójátékát, így Rubljov az első szettlabdát kihasználva kétjátszmás előnyre tett szert.

A harmadik és a negyedik szettben Györe remekül játszott, s a harmadikban egyszer, a negyedikben pedig kétszer nyerte el az orosz adogatójátékát, így egyenlített, s következhetett a döntő játszma, amelyben Rubljov 4:2-re elhúzott, de Györének sikerült egyenlítenie. Az orosz 5:4-es vezetésnél a zentai teniszező a mérkőzésben maradásért adogatott, ám ezt a játékot nem sikerült megnyernie: Rubljov az első break-, illetve meccslabdát kihasználva egy breakkel zárta le a mérkőzést és jutott be a második fordulóba.