Szerbia férfikosárlabda-válogatottja nem jutott be a negyeddöntőbe négy országban (Georgia, Csehország, Németország, Olaszország) zajló Európa-bajnokságon, miután a legjobb tizenhat között Berlinben 94:86-ra (20:28, 25:23, 21:17, 28:18) veszített Olaszország ellen. A szerb válogatott a csoportmérkőzések során hibátlanul játszott, öt mérkőzésből ötször nyert, a kieséses szakaszban azonban nem tudta azt a játékot nyújtani, amelyet a csoportmeccsek során sikerült, amit a rutinos olasz válogatott kihasznált, s a negyedik negyedben nyújtott remek teljesítményének köszönhetően megnyerte a találkozót. A harmadik negyed végén Szerbia még két ponttal vezetett, de az utolsó játékrészben az olaszok a játék valamennyi elemében jobbak voltak, és megérdemelten nyertek.

Olaszország ellenfele a négy közé jutásért a francia válogatott lesz, amely szombaton a törököket győzte le.

Az olasz Nico Mannion kosara a Szerbia elleni nyolcaddöntőben (Fotó: Soeren Stache/dpa via AP)