Megszerezte első győzelmét a belgrádi Crvena zvezda az Európa-liga H csoportjában: a piros-fehér együttes a Monaco és a Trabzonspor elleni vereségek után csütörtökön a Rajko Mitić Stadionban 4:1-re nyert a budapesti Ferencváros ellen.

A hazaiak első gólját Kanga lőtte tizenegyesből a 27. percben: a büntetőt Mirko Ivanić harcolta ki, aki a Fradi védőjének, Wingónak a kezére fejelte a labdát, amiért a játékvezető a VAR segítsége után a tizenegyespontra mutatott. Nyolc perccel később Stefan Mitrović egy remek labdaátvétellel becsapta Botkát és azonnal százszázalékos helyzetbe került, amit be is lőtt. A második félidő elején Aleksandar Katai volt eredményes, majd a hatvanadik percben Kanga második góljával már 4:0 állt az eredményjelzőn. A Ferencváros szépítő- és becsületgólját egy gyors ellentámadás végén Zachariassen lőtte a 71. percben, aki a jobboldali beadást lőtte a öt méterről a kapuba. Nem sok kellett, hogy a vége 4:2 legyen, de Mmaee Marquinos pár perccel a vége előtt a felső lécet találta el, így maradt a háromgólos Zvezda-győzelem.

A Ferencváros így a legutóbbi két mérkőzésén kétszer is kikapott: előbb a magyar bajnokságban a Kecskeméttől, csütörtökön pedig a C. zvezdától.

A csoport másik mérkőzésén: Monaco-Trabzonspor 3:1.

A sorrend: 1-2. Ferencváros és Monaco 6-6, 3-4. C. zvezda és Trabzonspor 3-3 pont.

A következő fordulóban (október 13., 21 óra): Ferencváros-Crvena zvezda, Trabzonspor-Monaco.

Mirko Ivanić fejese után a labda Wingo kezére pattant, ami után a C. zvezda tizenegyeshez jutott a Ferencváros ellen (Fotó: Crvena zvezda/Facebook)