A Ferencváros a budapesti Groupama Arénában 2:1-re nyert a Crvena zvezda ellen az Európa-liga H csoportjának negyedik fordulójában, s ezzel megerősítette első helyét a táblázaton, miután a csoport másik mérkőzésén a török Trabzonspor fölényes győzelmet jegyzett a francia Monaco ellen. A Ferencváros ezzel visszavágott a múlt heti, Belgrádban elszenvedett 4:1-es vereségért.

A szervezettebben támadó és mezőnyfölényt kiharcoló Ferencváros a 23. percben egy bal oldali akció végén megszerzete a vezetést: Gojak adott be a szélről, s a labda Zachariassen elé került, aki elsőre nem találta el jól, így ezt a próbálkozását Borjan védte, de a vendégcsapat védői közül mindenki állva nézte, ahogy a norvég csatár lecsapott a kipattanóra, és közelről a kapuba lőtte a labdát.

A második félidő második percében Pešić lőtt egy szép gólt, de az ismétlésből kiderült, hogy lesen kapta a labdát, így a találatot a játékvezető megsemmisítette. Az 50. percben centiméterek hiányoztak, hogy a Ferencváros megduplázza előnyét: Ryan Mmare lövését Dragović blokkolta, azonban a labda a védő lábáról felperdült és Borjan felett a kapufára pattant, onnan pedig a Zvezda kapusának a kezében kötött ki. Az 55. percben Kanga előreívelése után Stefan Mitrović lódult meg a bal szélen, és olyan sebességgel ment végig a Fradi térfelén, hogy senki nem érte utol, majd pedig higgadtan a bal alsóba gurított, a labda a kapufától befelé pattant. A 60. percben Zachariassen lövését Borjan hatalmas bravúrral szedte ki a bal felsőből, de a szöglet után már ő is csak nézte, ahogy Samy Mmaee fejese után a labda a hosszú sarokba szállt. A Zvezda hiába igyekezett, s nem sok kellett, hogy a 90+5. percben Kangwa 17 méteres szabadrúgásból egyenlítsen, de Dibusz Dénes szép védéssel megőrizte csapata előnyét. A játék képe alapján a Ferencváros teljesen megérdemelten gyűjtötte be a három pontot.

A csoport másik mérkőzésén: Trabzonspor-Monaco 4:0.

A sorrend: 1. Ferencváros 9, 2-3. Trabzonspor és Monaco 6-6, 4. Crvena zvezda 3 pont.

A következő fordulóban (október 27-én, 21 órakor): Ferencváros-Monaco, Crvena zvezda-Trabzonspor.

Jelenet a budapesti Groupama Arénában megrendezett Ferencváros-Crvena zvezda (2:1) labdarúgó-mérkőzésről 2022. október 13-án (Fotó: uefa.com)