Portugáliának nem okozott gondot Svájc legyőzése a Katarban zajló labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjében: a 2016-os Európa-bajnok 6:1-re győzött, s ezzel a portugálok jutottak be utolsóként a legjobb nyolc közé a tornán.

A portugálok a 17. percben a válogatott legfiatalabb játékosának, a 21 éves Gonçalo Ramos remekül helyezett és erős lövésével szerezte meg a vezetést (1:0), a 33. percben pedig a csapat legtapasztaltabb labdarúgója, a 39 éves Pepe fejelte a labdát a svájci kapuba (2:0).

Alighogy elkezdődött a második játékrész, Portugália háromgólosra növelte előnyét: az 51. percben Dalot jobb oldali lapos beadásába Gonçalo Ramos ballal piszkált bele, a labda Sommer kapus lába között pattant a kapuba (3:0). Négy perccel később Ramos ezúttal gólpasszt adott, méghozzá Guerreirónak, aki nem hibázta el a ziccert, s a léc alá bombázott (4:0). Sokáig nem élvezhették a négygólos különbséget a portugálok, mivel az 58. percben egy szöglet után a hosszú oldalon jókor érkező Akanji elé került a labda, aki fél méterről a kapuba továbbította (4:1). A négygólos különbség a 67. percben állt vissza, amikor João Félix kiugratta Gonçalo Ramost, aki egy leheletfinom mozdulattal átemelte a labdát a kifutó Sommer felett (5:1), így első világbajnoki meccsén mesterhármasig jutott. A végeredményt Leao állította be a bírói ráadás második percében, amikor egy pazar mozdulattal a kapu bal oldalába lőtt 14 méterről (6:1).

Portugália ellenfele az elődöntőért az a Marokkó lesz, amely kedd délután 3:0-ra megnyerte a tizenegyespárbajt Spanyolország ellen, s így kiharcolta a helyét a legjobb nyolc között.

A világbajnokság kieséses szakasza

A portugál Gonçalo Ramos lövése a jobb felső sarokban kötött ki a Portugália-Svájc nyolcaddöntős mérkőzésen (AP Photo/Natacha Pisarenko)