Óriási dráma után az argentin labdarúgó-válogatott 1978. és 1986. után harmadik világbajnoki trófeáját szerezte meg, miután a 2022-es katari világbajnokság döntőjében a tizenegyesek biztosabb értékesítése után 4:2-re nyert a címvédő Franciaország ellen.

Az argentinok minden tekintetben jobbak voltak ellenfelüknél az első félidőben, amikor tizenhárom perc alatt két gólt is lőttek, s minden francia akciót megakadályoztak, így Didier Deschamps együttese nem találta a kiváló argentin védekezés elleni kulcsot. A találkozó hajrájában, Mbappé a 80. és a 81. percben is gólt lőtt, így következett a hosszabbítás, amelynek a 109. percében Messi megszerezte hetedik gólját a katari tornán, azonban a 118. percben Mbappé tizenegyesből egyenlített, így a tizenegyespárbaj során dőlt el a világbajnoki cím.

A találkozó 23. percében Di María becselezte magát a tizenhatosba, s Dembele megakasztotta a lábát, a jogosan megítélt tizenegyest pedig Lionel Messi váltotta magabiztosan gólra: Lloris jobbra vetődött, a PSG sztárja pedig a kapu bal oldalába lőtt (1:0). Messi ezzel az első labdarúgó lett a világbajnokságok történetében, aki a csoportmeccseken, a nyolcaddöntőben, a negyeddöntőben, a legjobb négy között és a fináléban is gólt lőtt. A 36 éves játékosnak ez volt a 26. mérkőzése a világbajnokságon, így megdöntötte a német Lothar Matthäus rekordját, aki huszonöt vb-mérkőzésen lépett pályára.

A 36. percben az argentinok megduplázták az előnyüket: egy villámgyors argentin akció végén a tizenegyest kiharcoló Di María érkezett a bal oldalon, s higgadtan Lloris felett a kapuba lőtte a labdát (2:0).

A második félidőben semmi nem utalt arra, hogy a franciák visszajönnek a meccsbe, aztán a 80. percben Kylian Mbappé értékesítette a tizenegyest (2:1), majd a következő percben a még az első félidőben csereként beállt Marcus Thurammal való kényszerítő után Mbappé kapásból a bal alsóba lőtt (2:2).

Az első hosszabbításban nem született gól, de nem úgy a második tizenöt perc elején, amikor a 106. percben Lloris bravúros védése után Messi elé került, aki közelről a kapuba lőtt, a francia védő már csak akkor tudta kirúgni a labdát, amikor az áthaladt a gólvonalon (3:2). De ezzel nem volt vége a drámának, mert a 116. percben Mbappé lövését kézzel blokkolta egy védő, így a PSG csatára ismét tizenegyest végezhetett el, s ezúttal sem hibázott (3:3).

A tizenegyespárbaj Mbappé góljával kezdődött (0:1), majd Messi hidegvérűen egyenlített (1:1). A második sorozatot Coman kezdte, akinek a lövését Martinez hárította, Dybala viszont nem hibázott (2:1). A francia csapatból Tchouameni nem találta el a kaput, Paredes viszont maghabiztos volt (3:1). A negyedik sorozatban Kolo Muani szépített (3:2), de Montiel nem hibázott, így Argentína 4:2-re nyert és világbajnok lett!

Argentin gólöröm a katari világbajnokság döntőjében (AP Photo/Manu Fernandez)