Elsőként a szerb Novak Đoković jutott a New Yorkban zajló amerikai nyílt teniszbajnokság döntőjébe, miután a legjobb négy között 6:3, 6:2, 7:6 (7-4) arányban nyert a hazai közönség előtt játszó Ben Shelton ellen. A második helyen kiemelt Đoković ellenfele a vasárnapi döntőben a címvédő, spanyol Carlos Alcaraz és az orosz Danyil Medvegyev mérkőzés győztese lesz. A szerb játékos tizedik US Open döntőjére készülhet.

Az első játszma hatodik játékéban Đoković egy breaket követően а szerb teniszező megnyerte a saját adogatójátékát is, így 5:2-es előnyre tett szert. A nyolcadik játékban Shelton négy break-, illetve játszmalabdát hárított, s szépített, de utána a szerb teniszező a hatodik szettlabdát kihasználva megnyerte a játszmát.

A második játszma hasonlóan alakult, mint az azt megelőző: Đoković ezúttal 2:2-nél és 4:2-nél is elnyerte Shelton adogatójátékát, s mindjárt az első szettlabdát kihasználva megnyerte a második játszmát is.

A harmadik játszma első játékában hiába vezetett az amerikai 40:15-re, Đoković sorozatban négy pontot nyert, s azonnal breakkel nyitotta a szettet. Shelton folyamatosan futott az eredmény után, és egy breaknek köszönhetően a nyolcadik játékban egyenlített (4:4), majd a vezetést is átvette (5:4), s a tizedik játékban még szettlabdája is volt, Đokovićnak azoban sikerült azt hárítania, s egyenlített. A tizenegyedik játékban egy újabb breaknek köszönhetően a szerb teniszező 6:5-ös vezetésre tett szert, s a mérkőzés megnyeréséért adogathatott: Đoković azonban nem tudott élni a kiváló alkalommal. Shelton két break-labdáját hárította, majd ő jutott meccslabdához, azonban néhány ki nem kényszerített hiba és egy ziccer elrontása azt eredményezte, hogy Shelton breakelt, s a játszma a tie-breakben dőlt el.

A rövidítés során a szerb játékos pillanatok alatt 3-0-s, majd 5-1-es előnyre tett szert, de Shelton nem adta fel, és feljött 5-4-re, de utána mindkét pont Đokovićé lett, aki végül 160 percnyi küzdelem után 6:3, 6:2, 7:6-ra győzött, s 2018. után ismét, negyedszer is megnyerheti a US Opent: öt évvel ezelőtt a szerb teniszező az argentin Juan Martín del Potrót győzte le a fináléban, 2021-ben szintén döntős volt, de akkor az orosz Medvegyev 6:4, 6:4, 6:4-re nyert Đoković ellen.