Nem sikerült a felfiatalított magyar férfivízilabda-válogatottnak bejutnia a döntőbe Horvátországban zajló Európa-bajnokságon, miután a legjobb négy között 11:8 (2:2, 2:0, 3:4, 4:2) arányú vereséget szenvedett a házigazda horvát nemzeti együttes ellen.

A magyarok a negyeddöntőben ötméteres párbajban győzték le Szerbiát, és az elődöntőben is három negyeden át tartották a lépést a horvátokkal, a negyedik negyedben azonban a házigazdának először sikerült három góllal ellépnie, és ezt az előnyt magabiztosan meg is őrizték Ivica Tucak kiválasztottjai, akik a végén négy gól különbséggel nyertek, és bejutottak a keddi fináléba. A horvátok az aranyéremért Spanyolországgal mérik össze erejüket, akik 7:4-re győztek Olaszország ellen.

A magyar válogatott kedden 16:30-kor Olaszországgal méri össze erejét a bronzéremért: a két együttes a csoportmérkőzések során egyszer már összemérte erejét, akkor Magyarország 10:5-re győzött, és ennek köszönhetően megszerezte a csoportelsőséget.

A szerb válogatott vasárnap az 5-8. helyért megrendezett mérkőzésen 12:10-re veszített Görögországtól, s kedden a hetedik helyért száll medencébe a Románia–Montenegró mérkőzés vesztese ellen.