Elsőként a Győr női kézilabdacsapata jutott be a Bajnokok Ligája vasárnapi döntőjébe, miután a Budapesten zajló négyesdöntő első elődöntőjében 13:9-es félidő után 24:23 arányban nyert a dán Esbjerg ellen, amely a negyeddöntőben a Ferencvárost búcsúztatta.

A Győr rosszul kezdte a meccset, amit a dánok azonnal ki is használtak, s 3:0-s vezetésre tettek szert, de utána Sandra Toft remek védéseinek köszönhetően (az első játékrészben nyolc lövést hárított!) a magyar csapat ledolgozta hátrányát, majd a félidő végére négygólos előnyre tett szert.

A második félidő igazi drámát hozott, a hajrában a Győr csak eggyel vezetett, de az utolsó pillanatokban sikerült kétgólos előnyre szert tennie, s mivel már csak ötven másodperc maradt a meccs végéig, a dán együttesnek nem sikerült az egyenlítés, csak a szépítés, mivel az utolsó másodpercben Toft védett, így 24:23-ra nyert a Győr és bejutott a BL-döntőbe.

A Győr ellenfele a fináléban a német Beitigheim és a francia Metz mérkőzés győztesével találkozik. A döntőt vasárnap 18 órai kezdettel rendezik.