A kishegyesi Világos Adriana kedden este megszerezheti második Eb-érmét a felnőttek mezőnyében: a Topolyai Sport Club színeiben versenyző gerelyhajító 21:36-kor lép fel a római Olimpiai Stadionban sorra kerülő döntőben, amelyet a Szerbiai Rádió és Televízió és az M4 Sport is élőben közvetít.

A kishegyesi versenyző hétfőn 60,57 méteres dobással jutott a keddi fináléba a római atlétikai Európa-bajnokságon. A versenyszámban Világos mellett lesz még egy szerbiai döntős, ugyanis Marija Vučenović a második sorozatban 59,90 méteres dobásával harcolta ki a finálét, ami idénybeli legjobb eredménye is egyben.

Világos Adriana két évvel ezelőtt a müncheni felnőtt Európa-bajnokságon a dobogó második fokára állhatott fel: a kishegyesi versenyző az utolsó sorozatban 62,01 méteres dobásával szerezte meg az ezüstérmet. Akkor a görög Elina Cengo nyakába került az aranyérem (65,81 méter), míg a dobogó harmadik fokára a cseh Barbora Špotáková állhatott fel 60,38 méteres eredményével.

Ha az idei eredményeket nézzük, akkor a római döntőben az osztrák Victoria Hudson a főesélyes, akinek az idénybeli legjobb eredménye 66,06 méter. Őt követi Világos Adriana 63,58 méteres dobással, ami egyben egyéni legjobb eredménye is, majd a lett Anete Sietiņa következik 63,21 méteres eredménnyel.