A C csoport második fordulójában Szerbia labdarúgó-válogatottja Szlovénia ellen lép pályára Münchenben. A szerbek az első meccsükön 1:0-ra veszített Anglia ellen, míg a szlovének 1:1-es döntetlen játsztottak Dániával.

Kövesse velünk a mérkőzés szöveges tudósítását percről percre! A találkozón Kovács István (Románia) fújja a sípot.

C csoport, 2. forduló:

Szerbia–Szlovénia 1:1 (0:0)

Gólszerző: Jović a 90+5., illetve Karničnik a 69. percben

Szerbia: Rajković, Veljković, Milenković, Pavlović, Ilić, Lukić (Milinković-Savić, 65.), Živković (Birmančević, 82.), Mladenović (Gaćinović, 46.), Tadić (Samardžić, 82.), Vlahović (Jović, 65.), Mitrović.

Szlovénia: Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža, Stojanović (Verbič, 76.), Čerin, Elšnik (Brekalo, 90.), Mlakar (Stanković, 65.), Šporar, Šeško (Vipotnik, 76.).

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a szlovének kezdték a találkozót

4. perc: Rajkovićnak kellett először védenie a két kapus közül, de Čerin lövése nem okozott neki gondot

8. perc: Megint Rajković, aki ezúttal lábbal hárít egy jobb oldali kiugratás után: Mlakar lőtt kapura

Mintegy harmincezer szerb drukker tartózkodik a müncheni stadionban

13. perc: Ezúttal is Mlakar okoz némi problémát a szerb védelemnek, de Rajković összeszedi a labdát, és mikor ezt megteszi, akkor emelte a partjelző a zászlaját, hogy les volt

Aleksandar Mitrović a földön (AP Photo/Antonio Calanni)

15. perc: Egy előreíveléssel próbálják meg a szerbek játékba hozni Vlahovićot, de a csatár csak illemből ugrott fel, mindenki látta, hogy ez a labda Oblaké lesz, és így is történt

21. perc: Beszorul Szerbia, Szlovénia folyamatosan birtokolja a labdát, Rajković öklözése nem sikerül, de nem lesz belőle szlovén helyzet

23. perc: Még Vlahović is hátul a szerbeknél, közben Šeško kiharcol egy szögletet: az akció végén a beadás pontatlan, így jöhetnek a szerbek

25. perc: SÁRGA Mladenović becsúszása ütemet téveszt, ő kapja a mérkőzés első sárga lapját

27. perc: Veszélyeztetnek a szerbek, Vlahović bevetődve fejel kapura, de Oblak résen van

31. perc: Szerbia szögletet harcol ki: Tadić beadásába Mitrović fejel bele, de a labda elsuhan a felső léc felett, nagy helyzet maradt ki

Egyelőre nincs gól, s ha így marad a félidő végig, akkor ez lesz a második meccs az Eb-n, amelynek első félidejében nem született gól. Eddig ez csak a Portugália-Lengyelország (2:1) találkozón fordult elő.

Szerb szurkolók a müncheni Allianz Arénában (AP Photo/Matthias Schrader)

38. perc: Elšnik szerencséjére kényszerítőzik egy szerb védővel, s így szabad az út előtte, be is tör a tizenhatosba, és a bal kapufát találja el, a kipattanó Šeškóé, aki azonban nem találja el az üres kaput, a bal sarok fölé emel – az eddigi legnagyobb lehetőség maradt ki

42. perc: Mitrović fordul le a védőjéről az ötösön belül, de a jó ütemben kivetődő Oblak mellett nem tudja elpöckölni a labdát

44. perc: Rajković üti ki a labdát a szöglet után, kicsit fájlalja a lábát, de nem annyira, hogy ápolni kelljen

45+1. perc: Letelt az első félidő játékideje és az egyperces ráadás is, folytatás tizenöt perc múlva

Félidei statisztika: mindkét csapat kétszer-kétszer találta el a kaput, a szerbek 52 százalékban birtokolták a labdát, a szlovének három, a szerbek két szögletet végezhettek el.

46. perc: Szerbia indította útjára a labdát a második félidőben.

46. perc: CSERE A szerb csapatban Filip Mladenović helyére Mijat Gaćinović érkezett

47. perc: Mitrović kerül helyzetbe egy remek kiugratás után, de nem tudott túljárni Oblak eszén, aki remekül zárta a szöget

50. perc: Kevés hiányzott, hogy egy bal oldali beadást Bijol a saját kapujába csúsztasson, de gól nem, csak szerb szöglet lett belőle

54. perc: SÁRGA Újabb szerb sárga: ezúttal Saša Lukić kapja

58. perc: Gyors szlovén ellentámadás végén Šeško lövése beférne a léc alá, de Rajković szögletre ment

65. perc: CSERE Lukićot Sergej Milinković-Savić váltja, Dušan Vlahović helyére pedig Luka Jović érkezik. A szlovéneknél Mlakar megy le, Stanković áll be

69. perc: VEZET SZLOVÉNIA Lemarad a szerb védelem a szlovének akciójáról, amely végén Karničnik közelről a kapuba pofozza a labdát

72. perc: Jöhetne a szerb válasz, de Mitrović lövésébe Karničnik lép bele, de a labda így is a felső lécre pattan, onnan viszont vissza a mezőnybe

76. perc: CSERE Stojanović helyére Verbič jön, míg Šeškót Vipotnik váltja

82. perc: CSERE Stojković is kettőt cserél: a csapatkapitány Tadić jön le, helyére Samardžić érkezik, míg Živković helyére Birmančević áll be

85. perc: Birmančević beívelését Oblak szögletre üti, a sarokrúgás után jöhet még egy

87. perc: Ilić remekól fordul le, de a beadása katasztrofális, mindenki feje felett elszáll

87. perc: SÁRGA Janža kap sárga lapot időhúzásért

Már csak egy perc van a rendes játékidőből, a bírói ráadás öt lesz

90. perc: Samardžić végzi el a szögletet, a szlovének kifejelik

90. perc: Letelt a rendes játékidő

90+1. perc: SÁRGA Jović kap sárgát, mivel egy szlovén arrébtol, hogy elvégezhesse a szabadrúgást

90+5. perc: Felívelésekkel próbálkozik Szerbia, Rajković is előrejön

90+5. perc: GÓÓÓL! Luka Jović fejesgóllal egyenlít a bírói ráadás utolsó percében!

Vége a mérkőzésnek, Szerbia ünnepel, Szlovénia szomorú, ami érthető, hiszen másodpercekre voltak a három ponttól.