Carlos Alcaraz esélyt sem adott Novak Đokovićnak a wimbledoni tenisztorna férfi döntőjében: a spanyol játékos 6:2, 6:2, 7:6-ra győzött, és ezzel negyedik Grand Slam-győzelmét szerezte meg, Đokovićnak pedig továbbra is huszonnégy GS-serlege van.

A mérkőzés első játéka tizennégy percig tartott, s rosszabbul nem is kezdődhetett volna a döntő a szerb teniszező számára, aki elveszítette adogatójátékát. Alcaraz 3:1-nél egy újabb breakkel magabiztos előnyhöz jutott, s negyvenegy perc után 6:2 arányban megnyerte a szettet.

A második játszma kísértetiesen hasonlított az elsőre, Alcaraz ezúttal is szinte hibátlanul játszott, Đoković pedig többször is ki nem kényszerített hibát vétett, így nem volt senki számára meglepetés, hogy a spanyol teniszező ezt a szettet is 6:2-re nyerte meg, szintén két breaknek köszönhetően.

Novak Đoković a spanyol Carlos Alcaraz elleni döntőben – csakúgy, mint tavaly – ezúttal is alulmaradt (AP Photo/Alberto Pezzali)

A harmadik játszmában fej-fej mellett haladtak a játékosok, egészen 4:4-ig, amikor Alcaraz úgy nyerte el Đoković adogatójátékát, hogy a szerbnek mindössze egy pontot sikerült nyernie. Az igazi dráma azonban ekkor kezdődött csak, ugyanis Alcaraznak sorozatban három meccslabdája is volt, azonban utána öt pontot veszített, és így Đokovićnak először sikerült elnyernie ellenfele adogatójátékát, ami egyenlítést és egyben a meccsben maradást is jelentette. Utána mindketten magabiztos megnyerték az adogatójátékukat, így a játszma a rövidítésben dőlt el. A tie-break során Alcaraz 4:3-as vezetésénél Đoković egy egy nagy hibát vétett, majd megnyert egy pontot, de a minibreaknek köszönhetően így a spanyol 5:4-es vezetett, és két szervája volt. Az első adogatása után meg is nyerte a pontot, így a negyedik meccslabdáját harcolta ki, amelyet már nem hagyott kihasználatlanul, és 6:2, 6:2, 7:6 (7-4) arányban nyert, és megvédte a tavalyi címét.