A spanyol labdarúgó-válogatott rekordot jelentő negyedik alkalommal hódította el az Európa-bajnoki trófeát, miután vasárnap este a berlini döntőben 2:1-re nyert a legutóbbi kontinenstornán ezüstérmes Anglia ellen.

Az első játékrészben nem született gól, azonban a második félidő második percében a szombaton tizenhetedik születésnapját megünneplő Lamine Yamal tette a labát a bal oldalon érkező Nico Williams elé, aki még mielőtt a védő odaért volna, a bal alsóba lőtt, Jordan Pickford tehetetlen volt az erős és pontos lövéssel szemben, így Spanyolország megszerezte a vezetést (1:0).

Nico Williams (piros-kékben) szerezte a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság döntőjének első gólját (AP Photo/Manu Fernandez)

A gól után kellett egy kis idő, mire az angolok rendezték a soraikat, ám miután ez megtörtént, egyre veszélyesebbek lettek, és a 73. percben a három perccel korábban Kobbie Mainoo helyére érkező Cole Palmer ballal mintegy 21 méterről a bal alsóba lőtte Jude Bellingham visszagurítását (1:1).

A rendes játékidő vége előtt három perccel Marc Cucurella remek ütemben passzolt a 68. percben csereként pályára lépő Mikel Oyarzabal elé, aki megelőzve a védőt és a kapust is, a kapu közepébe pöckölt, így Spanyolország másodszor is megszerezte a vezetést (2:1), s mivel az eredmény a mérkőzés végét jelző hármas sípszóig nem változott, amihez kellett az is, hogy Unai Simón védjen egy nagyot és Daniel Olmo a gólvonalról fejelje ki a labdát, így Spanyolország megnyerte a döntőt és az Európa-bajnokságot.

A spanyolok így 1964, 2008 és 2012 után negyedszer nyerték meg a kontinensbajnokságot, s amikor döntőbe jutottak, eddig csak egyszer, 1984-ben veszítettek, amikor a franciák 2:0-ra győztek ellenük.