Huszonnégy pontos hátrányból állt fel, és hosszabbítás után győzte le a 2021-es olimpián bronzérmes ausztrálokat 95:90-re a szerb férfikosárlabda-válogatott a párizsi olimpia negyeddöntőjében, s így bejutott az elődöntőbe, ahol az Amerikai Egyesült Államok–Brazília mérkőzés győztesével találkozik a fináléba jutásért.

Az ausztráloknak az első negyedben minden sikerült, s ennek következtében 31:17-re nyerték az első játékrészt, a másodikban pedig folytatták a remek teljesítményüket, s egyik pillanatban már 24 pont volt az előnyük. A félidő előtt azonban a Nikola Jokićot is soraiban tudó Szerbia kezdett magára találni, s végül a tetemes hátrányt sikerült tizenkét pontosra lefaragni (42:54). A harmadik negyedben a szerbek elkapták a fonalat, és öt perccel a játékrész vége előtt már csak egy pont volt az ausztrálok előnye (59:60), majd utána már Szerbia vezetett 61:60-ra! Ezt a negyedet 25:11-re nyerték a szerbek, akik a negyedik negyedet is jól kezdték, és négypontos előnyhöz jutottak (76:72). A hajrá igencsak drámai volt, az ausztráloknak többször is lehetőségük lett volna fordítani, de nem jött nekik össze. A szerbek 81:80-as vezetésénél Vasilije Micić kihagyta az első büntetőt, a másodikat viszont értékesítette (82:80), de ekkor már csak tíz másodperc maradt a meccs végéig, azonban Patrick Mills kiszorított helyzetből 1,4 másodperccel a vége előtt betalált (82:82), így következhetett a hosszabbítás. Az öt perces ráadás Marko Gudurić triplával kezdődött, amire az ausztrálok is egy hármassal, majd egy duplával válaszoltak (85:87). A szerb egyenlítés után (87:87) az ausztrál Josh Giddey újabb hármasával megint az ausztrálok jutottak előnyhöz (87:90). Petrušev mindkét szabaddobását értékesítette (89:90), Jokić két duplájával pedig Szerbia 93:90-re vezetett huszonöt másodperccel a vége előtt. Az ausztrálok eladták a labdát, majd szabálytalankodtak, s Bogdanović mindkét szabaddobását bedobta, így Szerbia 95:90-re nyert és bejutott az elődöntőbe!

A szerb válogatott ellenfele a Brazília–Amerikai Egyesült Államok mérkőzés győztese lesz a döntőbe jutásért.

Férfi kosárlabda, negyeddöntő: Szerbia–Ausztrália 82:82 (17:31, 25:23, 25:11, 15:17) – hosszabbítás után 95:90, Németország–Görögország 76:63.

A szerb Aleksa Avramović (középen) az ausztrál Jock Landale (balról) és Nick Kay között a Bercy sportcsarnokban augusztus 6-án (Fotó: AP Photo/Michael Conroy)