A címvédő szerb férfivízilabda-válogatott bejutott a Párizsban zajló olimpia döntőjébe, miután az első elődöntőben 10:6 arányban legyőzte az Amerikai Egyesült Államokat.

Az első negyed 2:2-es döntetlennel ért véget, a második viszont már kétgólos szerb előnnyel ért véget (6:4), és a második félidő elején az újabb szerb gól már azt jelentette, hogy a címvédő előnye háromgólosra nőtt (7:4 és 8:5). Az amerikaiak ebből egyet dolgoztak le a harmadik negyed végéig, így az utolsó játékrész 8:6-os szerb vezetéssel kezdődött. A negyedik negyed szerb góllal indult (9:6), amire perceken keresztül nem érkezett válasz az amerikaiaktól, s valamivel több, mint három perccel a vége előtt Nikola Jakšić góljával Szerbia 10:6-os vezetésre tett szert, s ekkor már az amerikaiak se hittek abban, hogy sikerül legalább döntetlenre menteni a meccset. A végéig már nem született gól, így Szerbia 10:6-ra megnyerte a találkozót.

Szerbia nagyon rosszul kezdte a tornát, alig verte meg Japánt, utána mindössze három gólt dobva kikapott Ausztráliától, majd Spanyolországtól és Magyarországtól is, de a kieséses szakaszban legyőzte Görögországot, az elődöntőben pedig az USA-t.

A szerb válogatott ellenfele a döntőben a Magyarország–Horvátország mérkőzés győztese lesz: ez a találkozó pénteken 19:35-kor kezdődik.

Férfi vízilabda, elődöntő: Szerbia–Amerikai Egyesült Államok 10:6 (2:2, 4:2, 2:2, 2:0).