Györe László bravúros győzelemmel kezdte meg szereplését a New Yorkban zajló US Openen: a zentai teniszező a világranglista 35. helyezettjét, a német Jan-Lennard Struffot győzte le öt játszmában. A világranglista 109. helyén álló Györe 223 percnyi küzdelem után 6:7 (7-9), 6:1, 6:7 (7-9), 6:4, 6:2-re győzött, s bejutott a második fordulóba, ahol Novak Đoković lesz az ellenfele.

Györének az első játszma rövidítésében két szettlabdája is volt (6-5, 7-6), de a német ellenfele mindkettőt hárította, majd az első játszmalabdát kihasználva 9-7-re megnyerte a játszmát.

A második szettben a zentai teniszező pazarul játszott, s ennek köszönhetően háromszor nyerte el Struff adogatójátékát, így 6:1-gyel egyenlített.

A harmadik játszma, csakúgy, mint az első, rövidítésben dőlt el, azzal, hogy a tizenkettedik játékban, Györe 6:5-ös vezetésénél a zentai teniszezőnek két szettlabdája is volt, azonban egyiket sem tudta kihasználni, a tie-breaket pedig ezúttal is Struff nyerte meg 9-7-re, úgy, hogy Györe 6-2-re vezetett, vagyis a német sorozatban négy szettlabdát hárított, majd 7-6-nál még egyet, és végül a maga javára fordította a szettet.

A negyedik játszmában Györe háromszor veszítette el saját adogatójátékát, Struff viszont négyszer, így a zentai játékos 6:4-re nyerte meg a szettet, és következhetett a döntő szett, amely azonnal egy Györe-breakkel kezdődött, majd a világranglista 109. helyezettje 4:2-es vezetésénél még egyszer elnyerte Struff adógatójátékát, s a nyolcadik játékban az első meccslabdát kihasználva 6:2-re nyert, s bejutott a második fordulóba, ahol Novak Đoković lesz az ellenfele.

A második helyen kiemelt Đoković az első fordulóban két óra és nyolc perc alatt 6:2, 6:2, 6:4-re nyert a román Albot ellen.