Derekasan helyt állt, de nem sikerült pontot szereznie a Crvena zvezdának a Bajnokok Ligája első mérkőzésén: a belgrádi együttes saját közönsége előtt 2:1-re veszített a portugál Benfica ellen.

A vendégek már a 9. percben megszerezték a vezetést Aktürkoğlu góljával, húsz perccel később pedig Kökçü is eredményes volt, így a portugál együttes kétgólos előnnyel mehetett a szünetre. A Crvena zvezda négy perccel a rendes játékidő vége előtt egyenlített, amikor Ndiaye passzát Milson váltotta gólra, de hiába tettek meg mindent a piros-fehérek, hogy döntetlenre mentsék a találkozót, a Benfica védelme állta a sarat, és így a portugál együttes három ponttal távozott a szerb fővárosból.

A Crvena zvezdának nem sok ideje marad a pihenésre, hiszen hétfőn már az ősi rivális Partizan ellen vív örökrangadót a Szerb Szuperligában.

Jelenet a Crvena zvezda–Benfica (1:2) mérkőzésről Belgrád Rajko Mitić Stadion, szeptember 19-én (AP Photo/Darko Vojinovic)