Elpártolt a szerencse a Topolyai Sport Clubtól a Konferencia-liga első fordulójában: a TSC az Almatiban megrendezett mérkőzésen három kapufát is lőtt, de az első negyedóra végén kapott gól miatt 1:0-ra veszített a kazah Asztana ellen.

Sokkal több helyzete és két kapufája is volt a Topolyai Sport Clubnak az első félidőben, de gólt csak az Asztanának sikerült szereznie: a hazaiak a 15. percben Kazukolovas szöglet utáni fejesével megszerezték a vezetést, s ezt az egygólos előnyüket meg is őrizték az első félidő végét jelző sípszóig. A TSC Miloš Pantović és Ifet Đakovac révén kétszer is közel járt az egyenlítéshez, ugyanis mindketten a felső lécet találták el, s Mihajlo Banjac lövését is csak szemmel védte Josip Čondrić kapus, de abból se született gól.

A második félidő is, mi mással, mint TSC kapufával kezdődött: ezúttal Aleksandar Ćirković találta el a felső lécet. A másik oldalon Camara elé került egy kipattanó, de a csatár hat méterről csúnyán fölé lőtt. A második félidő közepén kicsit lassult az iram, kevesebbszer jutottak el a csapatok a másik tizenhatosáig, pontosabban a hazaiak szinte alig, míg a TSC többször is veszélyeztetett, de vagy a védők blokkolták a lövést, vagy a hazai kapus védett. A 89. percben Camara egy ellentámadás végén Camara a bal alsóba gurított, de előtte lesen volt, így maradt az 1:0. A TSC-nek még maradt egy lehetősége, de Petar Stanić 19 méterről elvégzett szabadrúgása pont a hazai kapus kezében kötött ki, így az Asztana győzelmével ért véget a meccs.

A TSC a Konferencia-liga második fordulójában a varsói Legiát fogadja majd saját közönsége előtt, utána pedig a belga Gent látogat a TSC Arénába.

Jelenet az Asztana-TSC labdarúgó-mérkőzésről 2024. október 3-án Asztanában (Fotó: M. Rašić/FK TSC)