A Barcelona férfi kosárlabdacsapata 95:91-re (17:20, 22:23, 29:25, 27:23) nyert a Tenerife elleni mérkőzésen a spanyol bajnokság harmadik fordulójában, azonban a találkozó biztosan nem az eredmény miatt marad emlékezetes, annak ellenére, hogy a Barcelona nagyon nehezen nyert, és egy remek mérkőzést láthattak a nézők.

A közvélemény középpontjába ezúttal Dario Brizuela Arrieta találta magát, aki az utolsó negyed közepén szabálytalankodott Fran Guerrával szemben, amiért meg is kapta a büntetését. Az ítélet után Brizuela odalépett Yasmina Alcaraz játékvezetőhöz, aki a szabálytalanságot befújta, majd ahogy elhaladt mellette, megpaskolta a fenekét.

Yasmina Alcaraz nem sokat gondolkodott, azonnal technikai szabálytalanságot ítélt a Barcelona ellen, amely végül nagy nehezen megnyerte a találkozót.

Könnyen megtörténhet, hogy Dario Brizuela Arrieta nem ússza meg ennyivel, és pár meccses eltiltásra is számíthat.