A Mezőgazdasági, Erdészeti és Vízgazdálkodási Minisztérium felhívással fordult az állattenyésztőkhöz és arra kérte őket, hogy időben tegyenek meg minden szükséges intézkedést annak érdekében, hogy elegendő mennyiségű ivóvizet biztosítsanak az állatok számára, különösen azokon a területeken, ahol a magas hőmérséklet és a csökkent csapadékmennyiség miatt a természetes vízforrások hozama csökkenhet vagy akár ki is száradhat.

Mint a Danas megírta, Dragan Glamočić mezőgazdasági miniszter hangsúlyozta, hogy a megelőzés kulcsfontosságú annak érdekében, hogy elkerülhetők legyenek azok a helyzetek, amelyek veszélyeztethetik az állatok jólétét és megnehezíthetik az állattenyésztési termelést.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Kiemelte, hogy a cél a problémák megelőző kezelése, még azok kialakulása előtt, és felszólította az állattenyésztőket, hogy időben tervezzék meg és biztosítsák állataik számára a szükséges vízmennyiséget, különösen azokon a területeken, amelyek a nyári hónapokban ki vannak téve az aszály és a vízforrások kiszáradásának kockázatának.

Glamočić emlékeztetett arra, hogy a minisztérium az agrárpolitika különböző intézkedésein keresztül folyamatosan támogatja az állattenyésztési ágazatot, valamint arra is, hogy az állatok megfelelő vízellátásának, takarmányozásának és gondozásának biztosítása tulajdonosaik törvényi és erkölcsi kötelessége.

Fotó: freepik