Elindultak a támogatások a Bethlen Gábor Alapkezelőn keresztül a határon túli és a nemzetiségi szervezetek felé, ezt Tarr Zoltán kultúráért és társadalmi kapcsolatokért felelős miniszter jelentette be közösségi oldalán kedden este.
„A bukott kormány a számukra kedves szervezetek kifizetését még a választások előtt rendezte, de látványos, hogy politikai alapon priorizálták a kifizetések sorrendjét”, fogalmazott Tarr, majd hozzátette, a támogatások ügyének rendezését a kormány megalakulása után azonnal napirendre vették.
Az utalások két hete elindultak a korábban meghozott döntések alapján érintett szervezetek felé, mostanra pedig több helyre meg is érkeztek ezek a pénzek.
„A határon túliak helyzete és a nemzetiségi kérdések kiemelten fontosak, nem lehetnek politikai játszmák alapjai. A szükségszerű, átvilágított kifizetések elindítása fontos lépés ennek tisztázása felé”, írta a miniszter, majd hangsúlyozta: a Bethlen Gábor Alap működését és korábbi döntéseit öt évre visszamenőleg ezzel párhuzamosan elkezdték kivizsgálni.
„Kormányunk a politikamentes, átlátható támogatási rendszer építésében és működésében hisz.”