A magas hőmérséklet a következő napokban, egészen július 1-jéig velünk marad, ami után felfrissülés várható, de a hőmérséklet nem lesz sokkal alacsonyabb a mostaninál – közölte Nedeljko Todorović meteorológus.

„A Nyugat-Európában állomásozó, rendkívül magas hőmérsékletet és meleg levegőt szállító magas nyomású mező lassan Közép-Európa, valamint a Balkán és az Adriai-tenger térsége felé helyeződik át, így a hét végén mi is megérezzük a hatását. Ebben a négy-öt napban a mi régiónkban is rendkívül meleg idő lesz, 35 fok feletti csúcsértékekkel, helyenként akár 37, 38, esetleg 39 fok is lehet. Mindenesetre egy-két fokkal talán kevésbé lesz forró az idő, mint amit Nyugat-Európában mértek” – nyilatkozta Todorović a Tanjug hírügynökségnek. Hozzátette, hogy vannak jelei annak, hogy július 1-jétől kissé frissebb idő érkezhet.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„A változás jelei leginkább június 30-án este, vagy július 1-jén mutatkoznak, attól függően, hogy az ország melyik részéről van szó. Valamivel frissebb levegő kezd majd beáramlani, de ez nem lesz drámai, a hőmérséklet tekintetében nem kell nagy változásra számítani. Július 1-jétől kezdve mintrgy egy hétig a maximumok 3-5 fokkal lesznek alacsonyabbak a június utolsó két napjára jósolt csúcsértékeknél” – mondotta.

A szakember megjegyezte, hogy a felfrissülés mellett helyenként záporokra és viharokra is számítani lehet.

„Mindenesetre júliusba valamivel frissebb időjárással lépünk be, később azonban, a hónap folyamán ismét emelkedni fog a hőmérséklet, visszatérnek a 35 fokos vagy annál is magasabb nyári hőségek” – mutatott rá.

Todorović szerint bár az idei június meleg, átlagosan mégis kevésbé lesz forró, mint a tavalyi, amely az eddigi legszélsőségesebb volt.

Mint mondta, júliusban és augusztusban is lesznek meleg időszakok – nagyjából hét-nyolc napig –, amelyeket záporokkal és zivatarokkal kísért rövid távú felfrissülések szakítanak meg, majd ezt követően ismét hét-nyolc csapadékmentes, magas hőmérsékletű nap következik.

„Kevésbé lesz szélsőségesen meleg, mint a tavalyi nyár, a magas hőmérsékletek és a rövidebb felfrissülések váltakozása lesz a jellemző. Ez az univerzális képlet. Persze egyes nyarakon ez kissé eltérhet. Tavaly a június rendkívül meleg és száraz volt, de aztán júliusban és augusztusban mégis jöttek záporok és zivatarok” – tette hozzá a meteorológus.