Szabadkán, az Ago Mamužić utcában több mint egy héttel ezelőtt ismét beomlott az út. Azért írjuk, hogy ismét, mert volt már erre példa korábban is. Valami gond lehet ott a vezetékekkel, kimossa a földet és a homokot a víz, a kövekből kirakott út pedig egész egyszerűen megsüllyed, majd ki is lyukad az állandó terhelés alatt.
Az Ago Mamužić utca egyirányú, aki behajt a sárgaház mellett – elméletileg – csak a városházánál hajthat ki ismét a Strossmayer utcára. Természetesen csak elméletileg, hiszen aki egyszer most oda behajt, csakis tolatva, majd a menetiránnyal szemben tud kijutni az utcából.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Mindez azért is probléma, mert az Ago Mamužić utca mindkét oldalát parkolásra használják – holott csak az egyiket lenne szabad a szabályok szerint, valamint sok parkolóhely van a Zeneiskola mögött is, amelyeket most tulajdonképpen senki sem használ.
Az úthibára és a lezárt útra nem figyelmeztet tábla az utca elején. A lyukat ugyan betömték, de úgy tűnik nincs, aki visszategye a kockaköveket. Több mint egy hete. Kíváncsian várjuk mennyi időnek kell még eltelnie, hogy ezt a rettenetesen nagy munkát elvégezze valaki és végre használható legyen az utca, abban a városban, ahol a parkolás egyébként is egy rémálom.


