Várhelyi Olivérrel, az Európai Bizottság egészségügyért és állatjólétért felelős biztosával egyeztettem, közölte Facebook-oldalán Pásztor Bálint, a VMSZ elnöke.
„2019 és 2024 között bővítésért felelős uniós biztosként sokat tett azért, hogy a nyugat-balkáni országok, köztük Szerbia is közelebb kerüljenek az Európai Unióhoz. Számunkra ez stratégiai ügy: Szerbia európai útja Vajdaság fejlődését és a vajdasági magyar közösség erősebb érdekérvényesítését is jelenti”, állapította meg Pásztor.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Hozzátette azt is, hogy a Berlaymont az Európai Bizottság fő épülete, város a városban, több mint 2200 irodával. Az épület az Európai Bizottság elnökének, alelnökeinek és biztosainak is székhelyéül szolgál.
Várhelyi Olivér kinevezése körül egyébként kisebb botrányok alakultak ki annak idején.
A képviselők felrótták Várhelyinek, hogy nem magától kért elnézést azért, amiért korábban lehülyézte az Európai Parlament politikusait.
2025 októberében az Európai Parlament 35, szociáldemokrata, zöld és baloldali képviselője sürgette a Bizottság elnökét, hogy haladéktalanul tegye ki Várhelyi Olivér szűrét, mivel az mondhat bármit, aligha valószínű, hogy ne tudott volna a kémhálózatról, amely 2012-18 között az ő nagykövetsége idején működött a brüsszeli magyar Állandó Képviseleten – írta a Spiegel nyomán a hvg.hu.


