A Tiszán észlelt halpusztulás kapcsán haladéktalanul megtette a szükséges lépéseket, erről tájékoztatta a lakosságot csütörtökön a zentai községi környezetvédelmi felügyelőség, amely hivatalos bejelentést tett az illetékes Tartományi Környezetvédelmi Felügyelőségnél, valamint a Tartományi Vízügyi Felügyelőségnél. A helyzet mielőbbi tisztázása és a kiváltó okok feltárása érdekében a hatóságok bevonták a Kikindai Közegészségügyi Intézetet is.
A szakemberek a Tisza vizéből történő mintavételt pénteken délelőtt végzik el.
Az esetleges további intézkedésekről és a vizsgálatok eredményeiről a község hivatalos oldalán fognak tájékoztatást adni.
Szeged alatt az idén nem volt látványos Tisza-virágzás, emiatt gyanúra ad okot, hogy a szennyeződés a Marosból jön.
Fotó: Zenta község/Facebook


