A Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) új különleges engedély kiadását kérte az Egyesült Államok Pénzügyminisztériumának Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatalától (OFAC) annak érdekében, hogy a társaság továbbra is zavartalanul folytathassa működését, írta meg a 021.rs portál.

Az amerikai pénzügyminisztérium június 16-án különleges engedélyt adott ki, amely lehetővé teszi a NIS számára, hogy 2026. július 1-jéig folytassa operatív tevékenységét.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Az új kérelem hangsúlyozza a NIS kulcsszerepét a szerbiai üzemanyagpiac folyamatos ellátásában és az ország energiaellátásának stabilitásában. Emellett arra is felhívja a figyelmet, hogy jelenleg is tárgyalások zajlanak a vállalat tulajdonosi szerkezetének átalakításáról. Az OFAC ezekre a tárgyalásokra tekintettel már több alkalommal meghosszabbította a működési engedélyt, amelynek legutóbbi változata 2026. július 1-jéig érvényes.

A magyar MOL számára megszabott határidő, amely alatt meg kell állapodnia a NIS-ben lévő, az orosz Gazprom és Gazprom Nyeft tulajdonában álló 56,15 százalékos részesedés megvásárlásáról, szintén 2026. július 1-jén jár le.

Fotó: 021.rs