A szerb Belügyminisztérium közlése szerint szombaton mintegy 207 ezer ember vesz részt Belgrádban, a szerb parlament épülete előtti téren a Mozgalom a Népért és az Államért szervezésében megtartott nyilvános rendezvényen.

A tárca tájékoztatása szerint a rendezvényen mintegy 2600 motoros is jelen van.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„A Belügyminisztérium külön kiemeli, hogy a nyilvános rendezvényt a szervezők szabályszerűen bejelentették az illetékes hatóságoknak, ami lehetővé tette a rendőrség számára, hogy előre megtervezze és végrehajtsa a szükséges biztonsági intézkedéseket. A rendezvény békésen, incidensek nélkül zajlik, ami ismét bizonyítja, hogy a megelőző intézkedések és a rendőrség professzionális munkája – a polgárokkal együttműködésben – a legjobb eredményeket hozzák” – áll a Belügyminisztérium közleményében.

A Szerb Haladó Párt szombaton „Szerbia, egy család” jelmondattal tartja belgrádi nagygyűlését.

Fotó: Beta