Egy őrületesen izgalmas mérkőzésen jutott be a negyeddöntőbe Györe László a kazahsztáni 250-es ATP-tornán: a zentai teniszező a legjobb tizenhat között 170 perc után 6:4, 6:7 (3-7), 6:4 arányban nyert az olasz Lorenzo Musetti ellen.

Az első játszmát remekül kezdte a világranglista 49. helyén álló Györe, ugyanis azonnal elnyerte ellenfele adogatójátékát, s a break-előnyét egészen a szett végéig megőrizte, igaz, 3:2-es vezetésénél két break-labdát is hárítania kellett, de ezt sikeresen megtette, így 52 percnyi küzdelem után 6:4 arányban megnyerte a játszmát.

A második szett eleje ugyanúgy kezdődött, ahogy az első: a hetedik helyen kiemelt zentai teniszező mindjárt elnyerte ellenfele adogatójátékát, s ezt az előnyt ezúttal is rutinosan megőrizte a játszma hajrájáig, amikor is a győzelemért adogathatott a tizedik játékban. A világranglista 57. helyén álló Musettinek azonban ekkor sikerült két break-labdához jutnia, s a másodikat ki is használta, így egyenlített, s miután megnyerte a saját adogatójátékát, két szettlabdája is volt, azonban Györe mindkettőt hárította, így a játszma a rövidítésben dőlt el, méghozzá az olasz teniszező javára, aki 7-3-ra nyerte meg a tie-breaket.

A döntő szettben Györe ismét breakkel kezdett, s 5:2-re vezetett, azonban Musetti megnyerte a saját adogatójátékát, majd Györéét is elnyerte, így feljött 5:4-re és az egyenlítésért adogathatott. A tizedik játékban a zentai teniszező másodpercek alatt három mérkőzéslabdához jutott, azonban az olasz valamennyit hárította, ám a negyediket nem sikerült neki, így Györe végül 6:4, 6:7, 6:4 arányban nyert, és bejutott a legjobb nyolc közé.

Györe ellenfele a negyeddöntőben a dél-koreai Kvon (82. a világranglistán) és a szerb Dušan Lajović  (35.) mérkőzés győztese lesz.

Györe László bejutott a negyeddöntőbe a kazahsztáni tornán (Fotó: espreso.rs)