Az első negyedévben összesen 39 696 mobiltelefonszám váltott hálózatot Szerbiában. A RATEL adatai szerint ebben a periódusban a mobiltelefon-szolgáltatások felhasználói a legtöbb számot a Telekom Srbija hálózatából hálózatából vitték át másik szolgálattóhoz, míg a legtöbb szám az A1 hálózatába érkezett, írja az N1.
A szabályozó hatóság, azaz a RATEL adatai szerint januártól március végéig az állami távközlési szolgáltatóhoz összesen 14 042 mobiltelefonszámot vittek át (ami ugyanennyi vagy kevesebb felhasználót jelenthet), ugyanakkor 19 641 mobilszám távozott az állami szolgáltatótól a másik két szolgáltató, az A1 vagy a Yettel valamelyikéhez. Az egyenleg alapján március végére összesen 5 599 szám „hagyta el” a Telekomot.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A Yettel is veszteséggel zárta a három hónapot: összesen 1 186 mobiltelefonszámot veszített el.
Ehhez a szolgáltatóhoz három hónap alatt összesen 8 451 telefonszámot hoztak át, miközben 9 637 szám távozott tőle, ami végül a fent említett mínusz 1 186-os különbséget eredményezte.
Az A1 esetében nagyobb volt a számok kiáramlása a hálózatból, mint a Yettelnél, ugyanakkor ez a piacon legfiatalabb mobilszolgáltató messze a legnagyobb számbeáramlást könyvelhette el: az év első három hónapjában összesen 17 133 számot hoztak át az A1 hálózatába, így a végső mérleg plusz 6 772 mobil-előfizetői számot mutat.
Áremelések
Az áremeléseket illetően a szolgáltatók nem emelték a mobilszolgáltatási csomagok árait.
Ugyanakkor egyes szolgáltatók magasabb árakat jelentettek be a televíziós és internetes csomagok esetében.
A Yettel a honlapján közölte, hogy július 1-jétől áfával együtt 300 dinárral emeli a vezetékes szolgáltatási csomagok (internet, televízió és vezetékes telefon) tarifáit, de a vállalat közölte, a Yettel mobilszolgáltatásainak árai változatlanok maradnak.
A cég az üzleti döntést a piaci makrogazdasági folyamatokkal, valamint a működési költségek jelentős növekedésével indokolta, beleértve a villamos energia, az üzemanyag és más költségek drágulását.
Áprilisban a Danas arról írt, hogy a Telekom Srbija egyes ügyfelei a következő tartalmú üzenetet kapták: „Tájékoztatjuk, hogy 2026 áprilisától az aktuális kereskedelmi kínálatban szereplő csomagok lesznek érvényben, amelyek fejlettebb TV-platformot és internetkapcsolatot biztosítanak Önnek a legjobb hálózatban. E változással az elektronikus hírközlésről szóló törvény 131. cikkével összhangban garantált jogok illetik meg Önt”.
Mivel az MTS honlapján a BOX csomagok esetében továbbra is a 2025 decemberi árjegyzék van érvényben, feltételezhető, hogy a Telekom meglévő ügyfeleinél történt árigazításról van szó, akiknek lejárt a kedvezményes promóciós időszaka…
Felhasználók száma
Szerbiában 2011. július 1-je óta érhető el a mobilhálózatok közötti számhordozás lehetősége. A RATEL adatai szerint 2024 végéig mintegy 1,4 millió számhordozást hajtottak végre egyik szolgáltató mobilhálózatából egy másik szolgáltató hálózatába.
A RATEL 2025-re vonatkozó éves adatai még nem jelentek meg.
A felhasználók számát illetően a legutóbb rendelkezésre álló negyedéves adatok szerint 2025 utolsó negyedévében, vagyis október, november és december során mintegy 7,915 millió aktív mobilhálózati felhasználó összesen körülbelül 5,49 milliárd percnyi belföldi és nemzetközi beszélgetést bonyolított le, valamint mintegy 1,02 milliárd SMS-üzenetet küldött.
„2025 negyedik negyedévében egy mobilfelhasználó átlagosan napi 7,6 percet beszélt és 1,4 SMS-t küldött. A mobilhálózati szolgáltatások piacán 2025 utolsó negyedévében az aktív felhasználók számának csökkenése volt tapasztalható” – közölte a RATEL.
A három mobilszolgáltató összes felhasználón belüli részesedését tekintve a feltöltőkártyás ügyfelek körében nagyobb különbségek figyelhetők meg: itt a Telekom vezet 46,43 százalékos részesedéssel, míg a Yettel részesedése 28,7 százalék, az A1-é pedig 24,84 százalék a teljes feltöltőkártyás ügyfélállományon belül.
Az előfizetéses (postpaid) ügyfelek esetében kisebbek a különbségek: a Telekom részesedése 39,11 százalék, a Yettelé 34,05 százalék, míg az A1-é 26,84 százalék.
Március végére összesen 5 599 szám „hagyta el” a Telekomot


