Kedden őrizetbe vették N. Đ.-t, a Bűnügyi Rendőrségi Igazgatóságának (UKP) korábbi helyettes vezetőjét. A belgrádi Felsőfokú Ügyészség (VJT) közölte, az intézkedés a tavaly november 5-én a Steak and Wine Bar vendéglátóhelyen elkövetett bűncselekmények ügyében folyó nyomozás folytatásaként történt, miután a helyszínen számos vendég jelenlétében lövöldözés tört ki. N. Đ.-t hivatali visszaélés bűncselekményével gyanúsítják.

Az ügyészség szerint megalapozott a gyanú, hogy N. Đ. hivatalos pozícióját felhasználva befolyásolta a többi gyanúsítottat annak érdekében, hogy eltávolítsák azokat a bizonyítékokat és nyomokat a vendéglátóhelyről, amelyek arra utaltak volna, hogy a gyanúsított, Saša Vuković elkövette a közveszély okozás, valamint a fegyverek és robbanóanyagok engedély nélküli előállításának, birtoklásának, viselésének és forgalmazásának bűncselekményét. Ezzel a cselekménnyel a gyanú szerint előnyt biztosított számára.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Az említett büntetőjogi eseménnyel kapcsolatban nyomozás indult Saša V. ellen, miközben további hat személy ellen is bizonyítási eljárás folyik: a Belgrádi Rendőrkapitányság ügyeleti szolgálatához tartozó 92-es Intervenciós Egység öt tagja, valamint a vendéglátóhely igazgatója ellen.

N. Đ. számára legfeljebb 48 órás őrizetet rendeltek el, amely időn belül a belgrádi Felsőfokú Ügyészség korrupcióellenes különleges osztálya elé állítják kihallgatásra.

Emlékeztetőül: Saša Vuković, más néven Boske, azzal gyanúsítható, hogy 2025. november 5-én körülbelül 18 órakor lőfegyver használatával veszélyeztette emberek életét és testi épségét. A gyanú szerint egy szóváltást és verekedést követően Miloš Nilović személyével, elővette övéből az engedély nélkül viselt ötödik generációs Glock 17 típusú pisztolyát, és tüzet nyitott a vendéglátóhelyen, ahol abban a pillanatban számos vendég tartózkodott. A kilőtt lövedék áthatolt a helyiség ajtajának üvegén – áll a VJT közleményében.

Az N1 korábban arról írt, hogy a 92-es Egység több tagját és parancsnokát is őrizetbe vették a belgrádi Felsőfokú Ügyészség utasítására, mivel a gyanú szerint megakadályozták Saša Vuković Boske elleni eljárás lefolytatását a 2025 novemberében, Belgrád Autokomanda városrészében található egyik étteremben történt lövöldözés ügyében.

Az incidens Saša Vuković Boske és Miloš Nilović Runjo közötti vita után történt. Nilovićot a hatóságok a škaljari klánhoz kötik, és a bűnüldöző szervek előtt ismert személynek számít.

Saša Vuković Boske 2026. május 14. óta előzetes letartóztatásban van, mert a gyanú szerint május 12-én pisztolylövésekkel megölte Aleksandar Nešović személyét, majd segítőivel együtt egy hordóban elrejtette a holttestét, és a Jarkovaci-tó közelében elásta azt.

Fotó: pixabay