Korhecz Tamás, a Magyar Nemzeti Tanács volt elnöke, volt alkotmánybíró, a Magyar Mozgalom volt társelnöke az Újvidéki Rádió PoliTér című műsorának vendégeként arról is beszélt a szerkesztő Muci Szántó Mártának, miért fogadta el a VMSZ alkotmánybírói jelölését. Muci emlékeztetett arra, hogy Korhecz tíz évvel ezelőtt azt mondta, az, hogy elfogadta a jelölést, nem jelenti azt, hogy oldalt váltott.

Most arról beszélt, hogy tíz év távlatából, hogyan tekint erre, másként alakult volna-e a Magyar Mozgalom sorsa, ha nem fogadja el a jelölést?

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Akkor is az igazat mondtam, és akkor sem senki nem hozott fel bizonyítékot, tanút, aki cáfolta volna ezt. A teljes igazság az, hogy valóban elfogadtam a VMSZ jelölését, de semmit nem ígértem és nem tettem, hogy a VMSZ engem jelöljön. Ezt én nem kértem. Elfogadtam, de semmit nem ígértem, annak érdekében, hogy elfogadjam. Szabad döntésem volt. Tudom és megértem az embereket, akik úgy élték meg, hogy cserben hagytam a Magyar Mozgalmat. Én tisztában voltam vele, hogy a VMSZ elnöke nemcsak azért jelölt alkotmánybírónak, mert ez a szakterületem, hanem azért, hogy ne vegyek részt a politikai életben. Ezzel tisztában voltam. A Magyar Mozgalomban mi szívvel-lélekkel próbáltunk változtatni és kiderült, hogy két kormánnyal szemben a Magyar Mozgalom képtelen elérni változást a politikai életben. És a rákövetkező 9-10 év bebizonyította, hogy nem tudtak elárni semmit, mert akkora mértékű támogatással nem lehetett változást elérni.”

A kérdésre, miszerint foglalkoztatta-e, hogy vajon  másként alakul-e a Magyar Mozgalom sorsa, ha nemet mond az alkotmánybírói tisztségre Korhecz a következőket mondta:

„Tudtam, hogy a távozásom meg fogja nehezíteni, hogy a Magyar Mozgalom sikeres legyen. De ma is így gondolom, hogy egy ember nem döntheti el egy mozgalom sorsát. Ami megtörténhetett volna, hogy talán a Magyar Mozgalom tovább életben marad. Ha képviselő lettem volna egy mandátumot, akkor ez az agónia tovább tartott volna, tovább próbálhattunk volna vízen és kenyéren élni, de ebben az időszakban semmi esélyünk nem lett volna a NER rendszerben. Nekünk a Fideszből megjött az üzenet, hogy nem tekintenek minket partnernek és magyarnak sem. A szerb oldalról is jött egy ilyen üzenet. Ha nem kapok semmilyen felkérést, hogy vállaljam az alkotmánybíróságot, akkor sem biztos, hogy ott maradok a Magyar Mozgalom élén. Az embert az motiválja, ha meg tud fogalmazni elérhető célokat. Itt ilyesmit nem lehetett”, magyarázta Korhecz.

Korhecz elmondta, a VMSZ mindenkit fekete listára tett, aki bármilyen módon kötődött a Magyar Mozgalomhoz. Aki erre rákerült, leprás, kiútált egyén lett.

„Tagadja ezt a VMSZ, de én állítom, a saját példámon keresztül, a barátaim, valamikori harcostársaim példáján keresztül állítom, hogy ez így van. Valóban nem diszkriminált olyan helyzetekben, ahol perelhető lett volna. De mindenhol máshol megtette.”

Korhecz kiemelte, hogy a Mozgalommal szemben semmit sem tett. Azt követően, hogy lemondásra szólították fel, sőr „arra is felszólított jóformán, hogy akasszam fel magamat”, fogalmazott Korhecz, aki leszögezte, nem tér vissza a politikai életbe.

„A politika érdekel, a közélet érdekel, elmondom a véleményem, bátran, kendőzetlenül, az igazsághoz és a pártatlansághoz ragaszkodva, de nem térek vissza, nem veszem fel újra a bokszkesztyűt.”