Miután a palicsi Homokos strand egyes látogatói arra panaszkodtak, hogy nem használhatják a napernyőket, ha nem veszik igénybe a strandon található vendéglátóhelyek szolgáltatásait, a Palicsi Park Kft. közleményt adott ki. Ebben leszögezik, hogy a kiegészítő felszerelés nélküli napernyőket bármelyik látogató ingyenesen, diszkrimináció nélkül használhatja.
A vállalat bejelentette: bizonyos számú napernyőt külön megjelölnek a vállalat logójával, ezeket azoknak a látogatóknak tartják fenn, akik nem kívánnak élni a vendéglátóegységek szolgáltatásaival.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A hivatalos állásfoglalást Quent Burris megkeresése váltotta ki, aki családjával 2021-ben költözött Szabadkára. Burris a Magločistač hírportálhoz fordult a kérdéssel: ki a tulajdonosa a Homokos strandon lévő napernyőknek, és használhatják-e azokat ingyenesen azok a polgárok is, akik nem fogyasztanak a vendéglátóhelyeken.
Elmondása szerint az egyik strandon működő vendéglátóhely alkalmazottai több alkalommal is figyelmeztettek egyes polgárokat, hogy nem használhatják a napernyők nyújtotta árnyékot, ha nem a hely vendégei – vagyis ha nem rendelnek italt vagy egyéb szolgáltatást.
„Azokon a napokon a strand szinte üres volt, ami azt jelenti, hogy egyetlen fizető vendégtől sem vették el a helyet” – nyilatkozta Burris a Magločistačnak. A férfi szerint a kérdésére küldött válasz nem volt egyértelmű, emiatt az a benyomása támadt, hogy a cég „valamilyen okból kifolyólag kerüli az egyenes választ”. Burris szerint „kár lenne, ha a nyugdíjasainkat arra kényszerítenék, hogy fizessenek a közvagyon használatáért”.
Bálint Novák Mirella, a Palicsi Park Kft. igazgatónője a portálnak adott válaszában kifejtette, hogy a strandon működő vendéglátósok a vállalattal kötött szerződések alapján helyezhetnek ki ideiglenes létesítményeket és nyári kerteket, és a terület használatáért a közjavak használatáról szóló törvénnyel összhangban díjat fizetnek. A vállalag szerint van abban ráció, hogy azok a vendéglátósok, akik saját bútorzatba – nyugágyakba, székekbe, napernyőkbe és egyéb felszerelésekbe – fektetnek be, bevételt realizáljanak ezekből a beruházásokból. Ezt a bevételt aztán a strand karbantartására, a higiénia biztosítására, valamint a sérült, elhasználódott felszerelések cseréjére és új eszközök beszerzésére fordítják.
A turisztikai terület kezelője hangsúlyozza, hogy nincs joga beleszólni a magánvállalkozók üzletpolitikájába. Emellett megjegyezték: a szerbiai és külföldi strandok, fürdőhelyek látogatói számára általában ismert tény, hogy egyes szolgáltatásokért vagy a belépőjegyen keresztül, vagy a vendéglátóhelyeken történő fogyasztással kell fizetni.
Ugyanakkor leszögezi: a kiegészítő felszerelés nélküli napernyők a strand minden látogatója számára díjmentesen elérhetőek.
Emlékeztetnek arra is, hogy vállalat egy kávézó adományának köszönhetően hét új napernyőt helyezett ki a Homokos strandon, amivel a strandon lévő napernyők száma 15-re emelkedett, amelyeket a fürdőzők szabadon használhatnak.
Fotó: Magločistač


