Aleksandar Vučić szerb elnök arra kéri a polgárokat, hogy június 27-én látogassanak el a szerb képviselőház előtti térre szervezett nagygyűlésre. A rendezvény különleges látványossága két humanoid robot – Milutin és Dragutin – fellépése lesz, akik a színpadon hagyományos szerb kolót fognak táncolni.
„Ők itt Milutin és Dragutin. A két barátom, a mi robotjaink, szerb robotok – minden megvan: a népviseletünk, a šajkača és a Moravac, amit sokkal jobban táncolnak, mint én” – emelte ki Vučić.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Vučić hangsúlyozottan kérte, hogy a gyűlés az egység és az egyetértés üzenete legyen, ne pedig a megosztottságé. Hozzátette, fontos, hogy a fiatalok – az idősebbek tisztelete mellett – aktívan kivegyék a részüket az ország társadalmi és politikai életéből.
A bejegyzés megtekintése az Instagramon
A nagygyűlést szombatra, június 27-ére hirdették meg. A haladók az eddigi legagresszívebb kampányukat indították el, a gyermekeket is felhasználják.
Fotó: Screenshot (Instagram/buducnostsrbijeav)


