A Miloš Vučević, a Szerb Haladó Párt (SNS) elnöke kijelentette, hogy a Vid napja (Vidovdan) előtti szombati rendezvény nem csupán pártesemény, hanem „népgyűlés”, amelyen – mint mondta – ismertetik a politikai célokat, a programot és a választási lista nevét.

„Nem mondhatom, hogy ez kizárólag pártrendezvény, mert olyan emberek is jelen lesznek, akik nem tagjai egyetlen pártnak sem, hanem erős hazafias meggyőződésű polgárok, akik aggodalommal figyelik mindazt, amit Szerbia átélt és amin keresztülment” – mondta Vučević a szerb köztévének (RTS) adott interjújában.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A választások kiírásáról szólva Vučević úgy fogalmazott, hogy a következő hónapokban az illetékes állami intézmények döntéseire kell számítani.

„Úgy vélem, hogy a következő néhány hónapban sor kerül az illetékes állami intézmények döntésére a választások kiírásáról. Gondolok itt mind a parlamenti, mind az elnökválasztásra. Hogy lesznek-e, és ha igen, mikor, az azoknak a kérdése, akik az alkotmány alapján jogosultak a választások kiírására. Azt mondanám, hogy ősszel várhatók ezek a kulcsfontosságú döntések” – hangsúlyozta az SNS elnöke.

Arra a kérdésre, hogy megkezdődött-e már a választási kampány, azt válaszolta, hogy aki aktívan részt vesz a politikában és a pártéletben, az „gyakorlatilag mindig kampányban van”.

Hozzátette, hogy Szerbiára és a térségre politikailag kihívásokkal teli nyár vár, ugyanakkor nem számít komolyabb bonyodalmakra.

„Politikai értelemben mindig lesznek kihívások és előttünk álló feladatok, de nem várok olyasmit, ami nem kívánatos következményekhez vezetne. Hiszem, hogy Szerbia ezekben a forró nyári napokban – júniusban, júliusban és augusztusban is – egy stabilabb időszakba lép, és bízom benne, hogy a 2025-ös nyár eseményei nem ismétlődnek meg” – mondta Vučević.

Fotó: Beta