A Szerb Haladó Párt (SNS) szombaton „Szerbia, egy család” szlogennel tart mítinget. Miloš Vučević, a párt elnöke korábban bejelentette, hogy a Szent Vitus napja (Vidovdan) előtti nagygyűlésen mutatják be a a pártt választási listájának nevét, valamint politikai programjának egy részét.

Az N1 televízió helyszíni tudósítója szerint a parlament épülete előtt szombaton is folytatódtak az előkészületek, amelyek már pénteken megkezdődtek.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A parlament és a Pionír park környékén, valamint a közeli utcákban kizárólag gyalogosan, illetve a rendezvény szervezésében részt vevő járművekkel lehet közlekedni.

Fémkordonokat állítottak fel, sátrakat és színpadot építenek, nagy mennyiségű ivóvizet készítettek elő, a központi program pedig 18 órakor kezdődik.

A helyszínen „Szerbia győz” feliratú molinók láthatók, egy útkereszteződésnél pedig fekete ponyvával borított ideiglenes installációt állítottak fel „A blokádpárti Szerbia – 19 hónap erőszak, zaklatás, sértegetés, fenyegetések és a párbeszéd elutasítása. Soha ne felejtsük el” felirattal.

A központi rendezvény 18 órakor kezdődik, amikor a Milutin és Dragutin nevű robotokat is bemutatják a közönségnek, ezt követően moravac néptáncot adnak elő, majd Aleksandar Vučić szerb elnök mond beszédet.

A szervezők szerint a rendezvény a nagy hőség miatt nem tart majd sokáig, ugyanakkor egy hatalmas szerb zászlót is kifeszítenek.

A napi program része kulturális és szórakoztató műsor is, fellép többek között Vesna Zmijanac és Aca Lukas.

Fotó: N1