A 2-es típusú cukorbetegség növelheti a különböző ráktípusok kockázatát a férfiak és a nők körében egyaránt – állapították meg kínai kutatók.

A Journal of Diabetes című folyóiratban publikált eredmények szerint a 2-es típusú diabétesz a férfiaknál 11, a nőknél 13 ráktípus kockázatát növelheti.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A Sanghaji Csiao Tung Egyetem kórházában dolgozó Ning Kuang által vezetett kutatócsoport több mint 410 ezer cukorbeteg páciens állapotát követte nyomon 2013 júliusától 2017 decemberéig, és ez idő alatt csaknem 8500 új rákos megbetegedést regisztrált.

Az általános népességhez viszonyítva a 2-es típusú cukorbetegséggel élő férfiak esetében 34 százalékkal, a nők körében 62 százalékkal magasabb a rák kockázata a tanulmány szerint.

A férfiaknál a prosztatarák kockázatát növelheti leginkább (86 százalékkal) a 2-es típusú cukorbetegség, míg a nőknél háromszorosára növelheti a mások mellett az orrot, garatot érintő nazofaringeális karcinóma kialakulásának esélyét. (MTI)