Kisiklott öt, foszforsavat szállító vagon nem messze a majdanpeki vasútállomástól, Požarevac irányába. A Szerbiai Infrastruktúra vállalat közleménye szerint a ciszternák nem sérültek, a tartalmuk nem szivárog, így azok nem veszélyeztetik a környezetet és az emberek egészségét sem, írja a Beta.
A vonat egyébként a šabaci Eliksir vállalatnak szállított 12 ciszternát, az utolsó öt siklott ki nem sokkal éjfél után. A közleményben továbbá kiemelik, hogy sem a vasúti sínek nem sérültek ezen a részen, sem a közlekedési szakemberek nem hibáztak. A baleset körülményeit egyelőre vizsgálják. A vasúti forgalom egyelőre szünetel ezen a szakaszon.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Fotó: N1


