„Jó esténk van” – kezdte Orbán Viktor az EP-választást értékelő beszédét. A miniszterelnök szerint a minden korábbinál magasabb részvétellel Magyarország bizonyította európaiságát.
„Európa a mi hazánk is, meg is akarjuk változtatni” – mondta.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„Hivatalosan is bejelenthetem, hogy a 2019 évi EP-választást megnyertük, mert rekordrészvétel mellett rekordgyőzelmet arattunk, tudjuk hogy a népvándorlással és a migrációval új korszak kezdődött, emiatt nyugodtan mondhatjuk, hogy ez egy korszakos győzelem” – mondta Orbán és úgy fogalmazott, hogy ez a választási győzelem megbízatás:
„Megbíztak bennünket a magyarok három dologgal: hogy megállítsuk a bevándorlást mindenhol Európában, hogy megvédjük a nemzetek Európáját és hogy megvédjük a keresztény kultúrát. ” – hangsúlyozta Orbán Viktor.
A kormányfő leszögezte, hogy Brüsszelben mindenkivel együtt kívánnak működni, aki meg akarja akadályozni a bevándorlást.
Nyitókép: hvg.hu


