Az orosz illetékesek ideiglenesen megszüntették a hús és hústermékek importját Szerbiából. A tiltás négy húsgyárat érint: a Matijević, a Big Bull Foods, a Zlatiborac és Carnex vállalatokat, amelyekkel a felügyelőségi vizsgálat során megállapított hibák miatt szűnt meg az együttműködés, írja a Nova Ekonomija.
Az orosz felügyelők május 21-én és 22-én hoztak erről döntést az április 15-e és 19-e között elvégzett vizsgálatok alapján. A hús és hústermékek importjának ideiglenes betiltása június 4-én lép életbe.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az orosz egészségügyi és szanitáris felügyelőség a Nova ekonomijának megerősítette, hogy 19 alkalmazottjuk áprilisban hat húsgyárat látogatott meg, négyben pedig komoly szabálytalanságokat jegyeztek fel. Emiatt ezekkel a gyárakkal ideiglenesen megszüntetik az együttműködést, vagyis termékeikből nem kerülhet semmi az orosz piacra.
A Carnexban a Nova ekonomijának azt mondták, hogy folyamatosan végeznek minőségellenőrzést, fogyasztóiknak pedig állandóan kiváló minőségű termékeket biztosítanak.
A Zlatiboracban kiemelték, hogy azért nehezített az orosz piac elérése, mert van néhány olyan plusz előírás, amelyeknek eleget kell tenniük.
A Matijević és a Big Bull Foods nem válaszolt a Nova ekonomija megkeresésére.


