Hiába követelték szép szóval, hogy függesszék fel a szárazföldi közlekedésről szóló új törvényt, mivel senki nem hallgatta meg őket, a taxisok Belgrád központját teljesen megbénították. Néhány száz sofőr döntött úgy, hogy részt vesz a tüntetésen, s a jelenlevők azt is közölték, addig maradnak, amíg nem teljesítik a követeléseiket. A taxisok sztrájkja miatt a Belgrád központja járhatatlan, a környező kis utcákban pedig nagyon sok kocsi torlódott fel.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A taxisblokád miatt a tömegközlekedési eszközök is megváltoztatták az útvonalaikat, s a délutáni csúcsforgalom idején pedig a központtól távolabb eső sugárutakon is csak lépésben lehetett haladni, s ugyanez volt a helyzet a pancsovai hídon is.