A fekete színű szemeteszsákok a legrákkeltőbbek, állapították meg török kutatók. Dr Hamdi Temel, a kutatás vezetője kiemelte, úgy véli, hogy a fekete zsákok nagyon veszélyesek az emberre és a környezetre is, és használatuk közvetlenül hatással van a globális felmelegedésre, írja az N1.
„A növényeink, a gyümölcsök és a zöldségek, amelyeket megeszünk abban a földben nőnek, ahol ezek a műanyag szatyrok és zsákok rothadásnak indulnak. A káros anyagok kioldódnak a földbe, mi pedig ezeket a terményeket megesszük. Amennyiben pedig nem bomlanak fel, megeszik azokat az állatok, amitől elpusztulnak”, magyarázta dr. Temel.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az orvos szerint különösen veszélyes, ha műanyag étkészletet használunk, és ráadásul meleg ételt, italt teszünk bele és fogyasztunk belőle. Minden ilyen műanyagtól szabaduljunk meg, amint lehet, javasolja.
Fotó: Shutterstock


